KOSGEB Müdürlüğü'nde Toplantı

Duyurular

KOSGEB Müdürlüğü'nde Toplantı

  •  6 Şubat 2020 Perşembe
  •  63 Görüntüleme
  •  Yazdır

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı ilgili ve ilişkili kuruluşların birlik beraberlik ve dayanışmanın sağlanması amacıyla 2020 yılı 1.dönem toplantısı KOSGEB Müdürlüğünde yapıldı.

Toplantının gündem maddeleri olan; Kalkınma Ajanslarının destek teması olarak belirlenen kaynak verimliliği ve yalın üretim hakkında bilgilendirme, "Sanayi ve Teknoloji Tokat" projesi hakkında bilgilendirme ve değerlendirme, OKA Tokat YDO 2019 tarafından gerçekleşen ve 2020 yılında planlanan faaliyetler hakkında bilgilendirme, KOSGEB tarafından 2020 yılında imalat sanayiye yönelik açık bulunan destek proğramları hakkında bilgilendirme, Teknopark A.Ş faaliyetleri hakkında bilgilendirme ve Organize Sanayi Bölgeleri hakkında bilgilendirme başlıkları ele alındı. Toplantının bize ayrılan kısmında Teknopark ve TTO adına söz alan Genel Müdür yardımcımız ve TTO Koordinatörümüz Prof. Dr. Rüştü YAYAR, Teknoloji geliştirme bölgemizin yaptığı faaliyetler neticesinde iyi bir ivme kazandığını söyleyebiliriz. Şu anda bölgemiz %100 doluluk oranına ulaştı ve ilgili kuruluşlara ek bina talebinde bulunduk. Bakanlığımız ve Tokat valiliğimizin desteği ile ek binamızı yapmak için hazırlıkları tamamladık. Ek olarak 09 Nisan 2020 tarihinde düzenleyeceğimiz TOGÜ 2. Ar-Ge proje pazarı etkinliğimizinde hazırlıklarına devam ediyoruz. Ayrıca Ankara üniversitesi ile imzaladığımız protokol ile AnkaBigg kapsamında katılımcılara önümüzdeki günlerde eğitim verilecek ifadelerini kullandı. Toplantı, karşılıklı soru cevap kısmının ardından son buldu.
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Yerleşkesi Tokat Teknoloji Geliştirme Bölgesi 60250 Tokat Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2019© Tüm Hakları Saklıdır.